Yecder Derneğimiz

Yunus Emre Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak hayırseverler tarafından kurulan Cami Derneği, Yunus Emre Camii'nin ilk halinden günümüzdeki haline dönüşmesinde öncülük etmiş ve günümüzde yapılan çalışmaların temellerini atmıştır.

Zaman içerisinde sosyal şartların da değişmesiyle ve gelişmelerin getirdiğii yeniliklerle derneğin tüzüğü de değiştirilmiş, cami derneğinin adı "Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği" olarak değiştirilmiştir.

Yunus Emre Camii’nin yapılmasında cami imam-hatibiyle birlikte çaba sarf eden gönüllü üyelerden oluşan Cami Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği YECDER, içerisine eğitim camiasından, çeşitli mesleklerden, emekli ya da çalışan kimseleri de almak, onların bilgi, deneyim ve farklı bakış açılarından yararlanmak sûretiyle bir çok çalışmaya imza atmış, özellikle eğitim alanındaki çalışmaları ile ön plana çıkmıştır. Böylelikle cami, örnek hizmetler sergilemeye başlamış, çevresinde birleşen ve her alanda hizmet eden gönüllülerin kendine özgü ve takım halindeki çalışmalarıyla kendisini fark ettirmiş ve gerçek mânâda bir hizmet kurumu haline gelmiştir.

Kuruluşundan bu güne bir çok öyönetim kurulu tarafından etkin hizmetler gerçekleştiren Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği YECDER'de halihazırda görev yapmakta olan Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve üyelerimize ait bilgiler aşağıda yer almaktadır:

1. Gökhan YILMAZ: 1974 yılında Ardahan’da doğdu. İstanbul Denizcilik ve Su Ürünleri Lisesi’ni okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat Tarihi Alanında yaptı. 2001 yılında ticarete başladı. 2004 yılında mali müşavir oldu. Gökhan Yılmaz evli ve iki erkek ve bir kız olmak üzere 3 çocuğu bulunmaktadır. Halen ticaretle uğraşmaktadır. Halen YECDER Yönetim Kurulu başkanıdır.

2. Mehmet KESKİN

1954’te Erzurum İli Tortum İlçesi Pehlivanlı Köyü’nde doğdu. İlkokul öncesi hafızlığını ve ilkokulu köyünde tamamladı. İmam Hatip Okulu’na 1971 yılında Erzurum İmam Hatip’te başlayıp 1978’de mezun oldu. Aynı yıl Erzincan Kemaliye İlçesi Merkez İhsaniye Camii’nde imam hatip olarak göreve başladı. Aynı yıl Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’nü kazanarak okula başladı ve 1982’de mezun oldu. 1980 yılının Mart ayında Erzurum İli Tekman İlçesi’nde göreve başladı. Bir yıl sonra buradan da okul nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. 1983 yılı Ağustos ayında Erzurum Hınıs İlçesi Merkez Camii’nde göreve ve aynı zamanda askerliğe başladı. 16 ay yedek subay olarak askerliğini yaptıktan sonra 1986 yılında Erzurum Merkez Dervişağa Merkez Camii’nde imam hatipliğe devam etti. 1990 yılında İstanbul Ümraniye Dudullu Merkez Camii’nde imam hatipliğe devam etti. 1991 yılında o zaman Ümraniye İlçesi’ne bağlı olan Sarıgazi Yunus Emre Camii’ne tayin oldu ve 23 yıldır aynı yerde göreve devam etmektedir.

Mehmet Keskin, Cami Merkezli bir hayatın teşekkülünde bir caminin rolünün gerçekleştirilmesine yönelik ana düşünce çerçevesinde görevli bulunduğu camide çalışmalar yapmakta ve Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği YECDER çalışmalarına öncülük etmekte, aynı zamanda birçok STK ve kurumda gönüllü faaliyetlere iştirak etmektedir. Halen YECDER Yönetim Kurulu üyesi ve başkan yardımcısıdır.

3. Deniz Okçay ERSOY

1966 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Mimarlık bölümünü bitirdi. Yüksek mimardır. Sancaktepe İlçesi içerisindeki Samandıra’da mimarlık şirketi işletmektedir. YECDER Yönetim Kurulu üyesi olarak iki dönem görev yaptı ve halen YECDER Yönetim Kurulu üyesi ve başkan yardımcısıdır.

4. Erbay YAĞIŞAN

21.09.1966’da Kars İli Susuz İlçesi’nde doğdu. Üniversiteyi bitirdi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçi olarak görev yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulundu. Özel eğitim kurumları kurucu ortağı ve bilgisayarlı muhasebe öğretmenliği yaptı. Bir dönem YECDER Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Halen YECDER Yönetim Kurulu üyesidir. Erbay Yağışan evli ve 2 çocuk babasıdır.

5. Hasan SARIGÜL

1953’te Malatya Merkez’de doğdu. İlk ve ortaokulu bitirdi. 1978’den beri ticaretle uğraşmaktadır. 1987’de Sarıgazi’ye taşındı. Sarıgazi Meclis Mahallesi’nde bulunan camiimizin derneğinin kurulması ve caminin yaptırılması faaliyetlerinde bulundu. Hasan Sarıgül halen Sancaktepe İlçesi’nde ikamet etmekte olup YECDER Yönetim Kurulu üyesidir.

6. Gökhan ERENOĞLU

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Uzun yıllar yurt dışında eğitim organizasyonları yaptıktan sonra 2004 yılında Türkiye’ye döndü ve Ümraniye M. Vasıf Karslıgil İlköğretim Okulunda öğretmenliğe başladı. 2006 yılında Ensar Vakfı bünyesinde DKAB Öğretmenleri Platformu’nu kurdu. 2008 yılında İGEDER – İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği bünyesinde Gönüllü Öğretmen Zümrelerini kurarak öğretmenlere yönelik çalışmalarını sürdürdü.2005 yazından itibaren Sarıgazi Yunus Emre Camii’nde yaz ve kış Kur’an Kursu eğitimi vermeye ve caminin eğitim hizmetlerini programlamaya başladı.2009 yılında YECDER - Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi olarak cami hizmetleri eğitim koordinatörlüğünde bulundu. 2011 yılı Mart ayında İGEDER’in, 2012 yılı Haziran ayından itibaren de YECDER’in Genel Sekreteri olarak olarak sivil toplum çalışmalarını sürdürdü. 19 Mart 2013 tarihinde bir grup arkadaşıyla “Öncü Eğitimciler Uluslararası Öğretmen ve Eğitim Öncüleri Derneği”ni kurdu. Halen M. Vasıf Karslıgil İlköğretim okulunda DKAB Öğretmeni olarak görev yapmakta;  YECDER - Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneğinin Genel sekreterliğini ve Öncü Eğitimciler’in yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

7. Yücel ATASOY

1971 Nevşehir doğumlu. İlk ve ortaokulu 1975’ten beri ikamet ettiği Sancaktepe Meclis Mahallesi’nde bitirdi. Dericilik mesleğini icra eden Yücel Atasoy, 26 yıldır bir firmada yöneticilik yapmakta ve aynı firmanın personel taşımacılığını yapmaktadır. Halen YECDER Yönetim Kurulu üyesidir. Yücel Atasoy evli ve 2 çocuk babasıdır. 

                                                                                                                                                                                                                                                          

 


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği; cami merkezli bir hayatın inşası amacıyla kurulmuş, Mescid-i Nebevi'yi örnek alarak yola çıkmış bir sivil toplum kuruluşudur