Okul Öncesi Eğitim

Okulumuzda Okul Öncesi Eğitim 

 


 

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı"nın müfretadına uygun olarak eğitim vermektedir..Annelerinden ilk defa ayrılan çocuklarımıza sevecen,cana yakın ve çocuğun seviyesine inen öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir.İlk haftalar oryantasyon dönemi yapılır. Bu dönemde çocuklara okul kuralları görseller anlatılarak ; kaynaştırma,tanışma,oyuncakla ve oyun hamurlarıyla çocuklar okula alıştırmaya çalışılır.
 

-Bilişsel Alan,
 

-Psikomotor Alan,
 

-Dil Alanı,
 

-Sosyal-Duygusal Alanı,
 

-Motor Gelişimi,
 

-Özbakım Becerileri,
 

Gelişim alanlarına uygun olarak eğitim verilir. Eğitimizde M.E.B. ve manevi değerlerimize uygun olarak eğitim setleri seçilir. Bu eğitim setlerinden yararlanılarak AYLIK EĞİTİM PLANI hazırlanır
 

-Belirli Gün ve haftalar,
 

-Kavramlar (şekil,zıt,yön,sayı,renk,miktar v.b) 
 

-Şiirler
 

-Tekerlemeler,
 

-Bilmeceler,
 

-Şarkılar,
 

Parmak oyunları ve oyunlar açıklamalı olarak yazılarak her ay velilere gönderilir.
 

Haftalık olarak aylık programımıza uygun olarak SANAT VE PROJE ÇALIŞMALARI yapılır. Bu çalışmalarda sağlığı  uygun boyalar(Parmak boyası,sulu Boya,keçeli,pastel) boyalar kullanılır.
 

Öğrencilerimizden istediğimiz gelişim seviyelerine uygun hikayeler seçilerek sınınfta okunur. Hikaye sonunda hikaye tamamlama ve DRAMA yapılarak kendilerini ifade etme fırsatları verilir.
 

Aylık programlarımıza uygun deneyler ve aile katılımları yapılır.
 

Okuma yazmaya hazırlık olarak çizgi çalışmaları, sudoku, örüntü çalışmaları yapılır. Matematik olarak Ritmik sayma,(1 den 50 ye ,10"ar 10"ar,5"er5")  toplama ve çıkarma çalışmaları yapılır. Günler, aylar ve mevsimler öğretilir.
 

Yapılan çalışmalar HAFTALIK BÜLTEN şeklinde velilere gönderilir.
 

Aylık Geziler yapılarak görerek öğrenme ve eğlenmeleri sağlanır.
 

Yılsonu Gösterileri ve sergi yapılarak çocukların kendini ifade etme ve eğlenmeleri sağlanır.

 


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği; cami merkezli bir hayatın inşası amacıyla kurulmuş, Mescid-i Nebevi'yi örnek alarak yola çıkmış bir sivil toplum kuruluşudur