Ön Kayıt Formu
Anaokulunda Oyun

Çocuğun fiziksel, ruhsal ve akademik gelişim sürecinde en etkili ve kalıcı yöntemlerden biri oyundur. Nesneler arası bağlantı kurma, duygu ve düşüncelerini ifade etme, deneyerek öğrenme, dili etkili kullanma, kimliğini kazanma ve beyin gelişiminde önemli bir yeri olan oyunun, yaşına uygun materyallerle desteklendiği sürece kalıcı ve etkili bir öğrenme yöntemi olmaktadır.

Yunus Emre Anaokulu ve Kreş olarak bizlerde okul öncesi eğitimin oyun ile kazandırdığı donanıma katkıda bulunuyor, çocuklarımızı temel eğitime hazırlıyoruz.

Ümraniye Kreş

Nişantepe Anaokulu olarak eğitim sürecinde kullandığımız yaşa uygun materyaller, çocukların ince motor ve el becerilerinin gelişmesine katkı sağladığı gibi, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini de desteklemektedir. Oyun içerisinde toplumla uyum, kurallara riayet etme, bekleme ve sabretme ile üretebilen bir birey olmayı aşıladığımız eğitimlerimizde, çocuğun iç dünyası hakkında da bilgiler edinerek, eksikliklerini ve kazanımlarını da keşfetme olanağı sağlıyoruz. Gerekli görülen durumlarda rehber psikoloğumuz eşliğinde, aile ile işbirliği içerisinde çocuğun ihtiyaçlarını karşılıyor, özgüveni yüksek, kendini ifade edebilen, girişken çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocuklar kendi hayal dünyalarını yansıttığı oyun sürecinde, odaklanma, dikkat, koordinasyon ve oyunu sürdürebilme gelişimleri açısından önemlidir bu sebeple, onların rahat hareket edeceği oyun odalarımız, ferah, hijyenik ve fiziksel yapılarına uygun dizayn edilmiş olup, gelişimlerini destekleyici oyuncak ve malzemeler  uzman eğitmenlerin eşliğinde ve gözetiminde kullandırılmaktadır. Programımız dahilindeki oyun etkinliklerimiz

  • Akıl ve zeka oyunları
  • Grup çalışmaları
  • Serbest, doğaçlama oyunlar
  • Dikkat, algılama ve komut alma oyunları
  • Beceri oyunları
  • Fiziksel aktiviteli kazanımlar
  • Duyu geliştirme oyunu
  • Bahçe oyunu
  • Yarışmalar

Ümraniye Kreş olarak, belirli günlerde gerçekleştirdiğimiz aile katılımlı etkinliklerimiz, aile ile işbirliğinin çocuk üzerindeki pozitif gelişim ve değişimlere katkı sağladığı gibi, okul ortamının güvenilirliğini de çocuklara empoze etmektedir.

Nitelikli bir eğitimin kapılarını aralayan, Ümraniye Anaokulu müfredatımız, Milli Eğitim Bakanlığı ilkelerine bağlı kalarak, YECVA (Yunus Emre Cami Vakfı) bünyesi ve güvencesinde hizmet vermektedir. Çocuklarınız için aile ortamı sıcaklığında bir eğitim yuvasının kapılarını aralayan kurumumuz,  her birinin ahlaklı, özgüvenli, milli ve dini değerlerine bağlı ve saygılı birer birey olması için canla başla çalışmaktadır.