Ön Kayıt Formu
Okul Öncesi Eğitim

Okulumuzda Okul Öncesi Eğitim 
 


 

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı"nın müfretadına uygun olarak eğitim vermektedir..Annelerinden ilk defa ayrılan çocuklarımıza sevecen,cana yakın ve çocuğun seviyesine inen öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir.İlk haftalar oryantasyon dönemi yapılır. Bu dönemde çocuklara okul kuralları görseller anlatılarak ; kaynaştırma,tanışma,oyuncakla ve oyun hamurlarıyla çocuklar okula alıştırmaya çalışılır.
 

 • Bilişsel Alan,
 • Psikomotor Alan,
 • Dil Alanı,
 • Sosyal-Duygusal Alanı,
 • Motor Gelişimi,
 • Özbakım Becerileri,

Gelişim alanlarına uygun olarak eğitim verilir. Eğitimizde M.E.B. ve manevi değerlerimize uygun olarak eğitim setleri seçilir. Bu eğitim setlerinden yararlanılarak AYLIK EĞİTİM PLANI hazırlanır

 • Belirli Gün ve haftalar,
 • Kavramlar (şekil,zıt,yön,sayı,renk,miktar v.b) 
 • Şiirler
 • Tekerlemeler,
 • Bilmeceler,
 • Şarkılar,
   

Parmak oyunları ve oyunlar açıklamalı olarak yazılarak her ay velilere gönderilir.

Haftalık olarak aylık programımıza uygun olarak SANAT VE PROJE ÇALIŞMALARI yapılır. Bu çalışmalarda sağlığı  uygun boyalar(Parmak boyası,sulu Boya,keçeli,pastel) boyalar kullanılır.

Öğrencilerimizden istediğimiz gelişim seviyelerine uygun hikayeler seçilerek sınınfta okunur. Hikaye sonunda hikaye tamamlama ve DRAMA yapılarak kendilerini ifade etme fırsatları verilir.

Aylık programlarımıza uygun deneyler ve aile katılımları yapılır.

Okuma yazmaya hazırlık olarak çizgi çalışmaları, sudoku, örüntü çalışmaları yapılır. Matematik olarak Ritmik sayma,(1 den 50 ye ,10"ar 10"ar,5"er5")  toplama ve çıkarma çalışmaları yapılır. Günler, aylar ve mevsimler öğretilir.

Yapılan çalışmalar HAFTALIK BÜLTEN şeklinde velilere gönderilir.

Aylık Geziler yapılarak görerek öğrenme ve eğlenmeleri sağlanır.

Yılsonu Gösterileri ve sergi yapılarak çocukların kendini ifade etme ve eğlenmeleri sağlanır.


Çocuklar birer tohumdur. Filizlenmesi için önce sevgi sonrada eğitime ihtiyacı vardır.

Tertemiz saf ruhları beslerken, aynı zamanda berrak beyinleri filizlendirecek bilgi tohumlarını eken eğitim yuvamız, engin tecrübe ve nitelikli eğitim standartlarımız ile tüm çocukları sevgiyle kucaklamaktadır. 

Sancaktepe Kreş

Sancaktepe Anaokulu olarak bizler, çocukların sosyal becerilerini geliştirirken aynı zamanda akademik başarılarını destekleyecek eğitimin ilk basamağı olan okul öncesi kreş ve anaokulu desteği veriyor, geleceğe özgüveni yüksek, saygılı ve ahlaklı bireylerin kazandırılmasına katkı sağlıyoruz.

Okul öncesi eğitim, akıl ve zeka atölyesi, oyun, müzik,spor, yabancı dil ve seçmeli Kur’an-ı Kerim derslerimiz ile çocuklara milli ve dini değerlerimizi aşılıyoruz. Her biri alanında tecrübeli eğitmenlerimizin yanı sıra rehberlik desteğimiz ile de çok kapsamlı eğitim standartlarının kapılarını aralıyoruz. 

3-6 yaş grubu Çekmeköy Kreş hizmetlerimizde bireysel ve grup eğitimlerimizin yanı sıra, duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olacak oyun ve aktivitelerimiz ile de çocukların yeteneklerini ön plana çıkarmayı hedeflediğimiz gibi, sosyalleşmeleri içinde etkin faaliyetler yürütüyoruz.

Milli değerlerimize sahip çıkmayı, dini eğitimin alt yapısını, yabancı dil eğitiminin temelini attığımız kurumumuz da Milli Eğitim Bakanlığının ilke ve mevzatları doğrultusunda eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Üretken, sağduyulu, nezaketli, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek en büyük hedefimiz ve amacımız. Bu sebeple her çocuğu biricik ve özel niteliyor, aile ile işbirliği içinde onları geleceğe hazırlıyoruz.

Sancaktepe Kreş Kuruluşumuz, çocukların hijyenik koşullarda, özgür ve uyum içinde eğitim alabileceği donanım ve kapasiteye sahiptir. Öğrenim ve gelişimlerini destekleyecek materyal ve ekipmanlar yaşlarına uygun, gelişimlerine katkı sağlayacak niteliktedir.

Algılama, yorumlama, anlama ve öğrenme eğitim sürecinin sekteye uğramadan ilerleyebilmesinin en önemli yapı taşlarındandır. Bizlerde temel eğitime geçmeden önce, çocukların bu performanslarının ortaya çıkarılmasına ve gelişmesine katkı sağlıyor, akranlarından 1-0 önde ilköğretime adım atmalarını sağlıyoruz.

Çocukların sevgi ile kucaklandığı, kaliteli eğitim ile kuşatıldığı ve en uygun Sancaktepe Kreş Fiyatları ile her aileye ulaşılabilir okul öncesi eğitim imkanı sunduğumuz kuruluşumuz, YECVA bünyesinde hizmet vermektedir.