Ön Kayıt Formu
Spor Eğitimi

Spor Eğitimi

Kreş ve anaokulu,  çocuğun hem eğitim hem de karakteristik temellerinin atıldığı, tamamen oyun ve eğlenceye odaklı öğretim sistemidir. Sadece akademik olarak değil, fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak da çocuğun desteklendiği bu eğitim sisteminde, spor da olmazsa olmaz aktiviteler arasındadır.

Doğası gereği sürekli hareket halinde olan çocuk, spor ile desteklendiği takdirde, fiziksel olarak geliştiği gibi sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir beyne de sahip olacaktır.  Kas ve kemik gelişimi için oldukça önemli olan spor ve hareket, okul öncesi eğitimde basit jimnastik hareketleri, sıçrama, yuvarlanma, tırmanma, atlama, esneme, yerinde sayma teknikleri kullanılarak verilmektedir.

Sancaktepe Anaokulu olarak bizlerde, okul öncesi eğitim planımız içerisinde spora yer veriyor, çocukların faaliyetlerini rahatça gerçekleştirebileceği geniş spor salonumuzda fiziksel gelişimlerini destekleyici aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Bireysel ve grup olarak yaptıkları jimnastik hareketlerle, güne daha zinde başlarken, vücutlarında biriken enerjinin dışarı atılmasıyla da daha sakin ve adapte olan çocuklar, bu sayede hem daha mutlu hem de daha motive olarak akademik eğitimlere katılıyorlar. Sporun çocuklara edindirdiği bir diğer kazanımlarda; toplumla uyum içerisinde hareket etme, sabretme, komutları algılama ve uygulama, bedeninin kontrol edebilme, yönleri ve yönergeleri kavrama, yenilgiyi kabullenme, mücadeleci ruhunun gelişmesi ve pes etmeme dir.

Kreş yaşı çocukları için spor etkinliklerimiz; müzik eşliğinde dans ve jimnastik hareketler, basit eğilme, bükülme ve esneme faaliyetleridir . Anaokulu çocukları için ise;  müzik eşliğinde egzersiz, jimnastik, ısınma çalışmaları, plank,  atlama, çömelme, sıçrama, esneme, eğilme, doğrulma, denge, yönerge, yön hareketleri, basketbol ve futbol faaliyetleri yer almaktadır.

Eğitmenlerimizin gözetiminde, çocuğun yaş ve fiziksel yapısına uygun gerçekleştirdiğimiz spor faaliyetlerimizin içerisinde ayrıca ip atlama, trambolde zıplama, top sektirme, bahçe oyunları ile zaman zaman düzenlediğimiz sosyal sportif aktiviteler yer almaktadır.