Ön Kayıt Formu
Eğitim ve Öğretim Anlayışımız

Özel Sancaktepe Yunus Emre Anaokulu Oyunevi’nde neyi hedefliyoruz?

“Çocuğunuza bırakacağınız en güzel miras onu, hem dünya hem de ahiret mutluluğuna eriştirecek bir terbiyedir.  Hadis-i Şerif 

Çocuğun hayatında oyun, sosyalleşme, paylaşma ve yardımlaşma gibi değerleri öğrenebildiği en doğal yöntemdir. Oyun, eğlenmenin yanı sıra çocuğun hayatı ve kendisini öğrendiği bir fırsattır. Hayatın kendisidir. Bu nedenle hem okul öncesi hem de değerler eğitimiyle ilgili tüm aktiviteleri oyun merkezli oluşturuyoruz. Biliyoruz ki keyif alınan bilgi kalıcıdır.

Anaokulumuzda ahlaki eğitimin önemini bilen, çocuk gelişimi konusunda profesyonel sınıf öğretmenlerimiz ve değerler eğitimindeki branş öğretmenlerimizle hizmet veriyoruz. Çocuklarımızı, her geçen gün gelişmeye açık genç ve dinamik kadromuzla tam donanımlı bir şekilde okul öncesinden mezun etmeyi hedefliyoruz.

  • Milli ve dini değerlerine sahip bireyler olmalarına yardımcı olmak
  • Kendiyle barışık, mutlu bireyler olmalarına destek vermek
  •  Akran eğitimi aracılığıyla paylaşma, hoşgörü, kendine ve başkalarına saygı duyma gibi değerleri kazanmalarını sağlamak
  • Çocuklarımızda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve öğrenmeden keyif almalarını sağlamak
  • Yaptığımız keyifli aktivitelerle büyük ve küçük motor gelişimlerini desteklemek
  • Dil gelişimlerine destek vererek kendilerini rahatça ifade edebilmelerini sağlamak
  • Yaptığımız grup çalışmaları ve oyunlarla sosyal gelişimlerini desteklemek

Her çocuk biricik ve özeldir.

Bu sebeple okul öncesi eğitimde de onların doğalarını bozmadan, yetenek ve gelişimlerini destekleyerek, sahip oldukları cevheri ortaya çıkaracak bir güdüm yürütülmelidir. 

Nişantepe Anaokulu

Nişantepe Anaokulu olarak bizlerde, her çocuğu sevgi ile kucaklıyor, onların büyümelerine ve gelişmelerine eşlik edecek eğitim desteğini sağlıyoruz. Oyun bir çocuğun hayatında olmazsa olmaz aktivitelerden biridir. Kendi iç dünyalarını ortaya koyarken aynı zamanda bedensel ve ruhsal olarak da gelişimlerine katkı sağlayan bu aktivite, eğitim ile kaynaştırıldığında kalıcı öğrenmenin temelini hazırlamaktadır. Bizlerde bu kanıttan yola çıkarak çocuklara oyun esaslı akademik eğitim veriyor, zihinsel, fiziksel ve sosyal olarak gelişmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Milli ve dini değerlerimizin ışığında erdemli, ahlaklı,saygılı ve hoşgörülü bireyler yetiştirmek, sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da onları besleyerek önce kendine sonra da ailesi ve vatanına faydalı birer birey olmalarını sağlamak için çalışıyoruz.

Sancaktepe Anaokulu eğitim planımız içerisinde akıl ve zeka oyunları, sanatsal etkinlikler, iletişim becerileri geliştirme faaliyetleri, değerler eğitimi, özel ders alanında Kur’an-ı kerim, cüz öğretimi ile dini bilgiler yer almaktadır. Çıktığımız bu kutlu yolun sonunda, öz değerlerine ve kültürüne sahip çıkan, çevreye ve insanlara karşı duyarlı, empati düzeyi yüksek, uyum ve iletişim becerileri gelişmiş, üretken, özgüveni yüksek, toplumla uyum içerisinde hareket edebilen bireyleri temel eğitime kazandırmayı amaç ediniyoruz.

3-6 yaş grubundaki çocuklar için özel olarak dizayn ettiğimiz derslik ve atölye lerimizde, öğrenmeyi aktif ve kalıcı kılacak materyal, araç ve gereçlerle eğitimlerini destekliyor, işitsel, görsel ve duyu hafızalarının gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Milli  Eğitim Bakanlığı müfredatlarına uygun olarak hazırladığımız eğitim programlarımız, uzman eğitmenler ve rehberlik servisi gözetiminde verilmekte olup, çocuklar hem bireysel, hemde grup çalışmaları ile desteklenmektedir.

Seçmeli ders kapsamında verdiğimiz Kur’an-ı kerim ve cüz eğitimlerimiz, çocukların maneviyatını geliştirirken, ahlaklı ve erdemli birer insan olarak yetişmelerinin temeli olan dini eğitimide programlarımıza dahil ediyoruz.

YECVA (Yunus Emre Cami Vakfı) bünyesinde ve güvencesinde hizmet veren Ümraniye Anaokulu kuruluşumuz, bütün çocukları sevgi, şefkat ve hoşgörü ile kucaklamak için beklemektedir.