Rehberlik

Öğrencilerimizin sınıflara yerleştirilmesi sürecinde yaş seviyelerini göz önünde bulunduruyoruz. Eğitim öğretime başlamadan önce eğitim öğretim materyallerimizi yaş seviyelerine uygun olacak şekilde seçiyoruz.
 

Oryantasyon Çalışmaları
 

-Okulun ilk günlerinde hem ebeveynlerin hem de çocuklarımızın okulumuzu tanıması ve uyum sağlaması için öğretmen, veli ve öğrencilere rehberlik yapıyoruz.

Gelişim Testleri
 

-Gelişim testlerimizle öğrencilerimizin kişisel-sosyal, dil, ince motor ve kaba motor gelişimlerini takip ediyoruz.

Müşavirlik Çalışmaları

-Sosyal beceri gelişimi, zor çocukların adaptasyonu ve gerekli görülen diğer konularda öğretmenlerimize müşavirlik hizmeti veriyoruz.

Veli Seminerleri
 

-Ebeveynlere yönelik eğitimlerle velilerimizi bilgilendiriyoruz.

Resim Çalışmaları

-Resim yorumlama tekniği kullanılarak yapılan bu çalışmada çocuğun ailede kimi nasıl gördüğü konusunda fikir sahibi oluyoruz ve velilerimizle bireysel görüşmeler yaparak bilgilerimizi paylaşıyoruz.
 

Okul Olgunluk Testleri
 

-Bireysel olarak her öğrencimize uyguladığımız testlerle okula hazır olup olmadıklarını tespit ederek velilerimizi bilgilendiriyoruz.
 

Veli Görüşmeleri
 

-Yapılan çalışmalar dışında farklı konularla ilgili danışmanlık hizmeti almak isteyen velilerimizle randevu sistemiyle görüşme hizmeti vermekteyiz.
 

Uygulanan Testler :

1.Denver II Gelişimsel Tarama Testi 

2.Metropolitan Okul Olgunluk Testi

3.Frostig Görsel Algı Testi

4.Frankfurter Dikkat Testi


Sosyal Paylaşım
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş
Yorumlar
Bu Bölüme Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Yunus Emre Camii Külliyesi Eğitim ve Kültür Derneği; cami merkezli bir hayatın inşası amacıyla kurulmuş, Mescid-i Nebevi'yi örnek alarak yola çıkmış bir sivil toplum kuruluşudur