Ön Kayıt Formu

Samandıra Anaokulu

 

Her çocuk doğuştan gelen bir potansiyel ile hayata başlar ve bu potansiyeli eğitimle her geçen gün geliştirir ve şekillendirir.

Zihinsel olarak en aktif olunan 3-6 yaş dönemi bu yeteneklerin keşfedilmesi, beslenmesi ve verimli hale getirilmesi için en uygun zamandır.

Samandıra Kreş ve Anaokulu olarak bizlerde, bu dönemdeki çocukların beynini, teknolojinin zaman öldüren etkilerinden uzaklaştırarak, daha özgün ve gerekli bilgi ve beceriler ile desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Önce erdemli birey yetiştirmek prensiplerimizi, milli ve dini değerler eğitimi ile süsleyerek, temel eğitime eğitime hazırlıyor, özgüvenlerini besleyecek ve toplumla uyum içinde olacak becerileri kazandırmayı hedefliyoruz.

Çocuğun çok yönlü gelişimine rehberlik edecek okul öncesi eğitimlerimiz de başarının temelini atacak bilişsel ve beceri temelli eğitim metodlarımızın yanı sıra akıl ve zeka oyunları, sanatsal faaliyetler, oyun, spor ve etkinlikler ile aile katılımlı faaliyetler yer almaktadır.

Başarının temeli olan dikkat ve konsantrasyon becerilerinin kazandırılması, girişimci, tutarlı, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi ve ahlaklı bireylerin yetişmesi doğrultusunda şekillendirdiğimiz hizmet anlayışımız, yaşam boyu devam edecek alışkanlıkların ve temel becerilerin ilk basamağını oluşturacak niteliktedir.

İnce motor gelişimlerini destekleyici aktiviteler, anlama, yorumlama, ifade etme, karşılaştırma ve ortaya çıkarma becerilerini geliştirirken aynı zamanda temel dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim derslerini de eğitim modüllerimize talepler doğrultusunda entegre ediyoruz.

Çocukları şefkat ve sevgi ile kucaklayan her biri alanında tecrübeli ve donanımlı eğitmenlerimiz, büyük bir titizlik ve özveri ile onları geleceğe hazırlıyor, bireysel ve grup dersleri ile çocukların gelişimini destekliyor.

Pandemi kuralları çerçevesinde, hijyenik ve tamamen çocuk odaklı oyun alanlarımız ve ders materyallerimiz ile nitelikli ve kaliteli eğitimin kapılarını aralayan kurumumuz, rehberlik, taşıma ve yemek servisleri ile de donanımlı ve tam teşekküllü bir okul öncesi eğitim desteği sunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ilke ve müfredatına uygun, YECVA( Yunus Emre Cami Vakfı) bünyesi ve güvencesinde verdiğimiz hizmetlerimiz, En Uygun Samandıra Anaokulu Fiyatları ile de rağbet gören bir eğitim kurumudur.